pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Poistná kalkulačka PZP aj s akciovými ponukami poisťovní

06.09.2007 | Autor: Netfinancie.sk

Záujemcom o povinné zmluvné poistenie (PZP) prináša finančný portál www.netfinancie.sk porovnanie cien slovenských poisťovní a ponúka dojednanie poistky auta za pár minút cez internet alebo po telefóne.

Poistná kalkulačka vyhľadá poistenie prispôsobené individuálnym potrebám a ponuky zoradí podľa ich ceny. Cenníky sú aktualizované do 24 hodín a obsahujú všetky dostupné akcie a zľavy. Tvorcovia portálu chcú tak predísť každoročnému chaosu spôsobenému neskorým zverejnením cien jednotlivých poisťovní.

Dojednanie poistenia na stránke www.netfinancie.sk ušetrí majiteľom áut nielen čas, ale aj peniaze. „Skúsenosti z prvých 50 dní fungovania poistnej kalkulačky ukazujú, že ľudia našu stránku využívajú najmä pri hľadaní najvýhodnejšieho poistenia. Ročne môžu na poistnom ušetriť až 50 percent a pritom dojednať poistenie za pár minút z domu či z práce,“ vysvetlil Vladimír Cvik, výkonný riaditeľ spoločnosti. Práca s poistnou kalkulačkou je rýchla a vďaka detailnej nápovedi ju zvládnu aj ľudia s menšími skúsenosťami s internetom či poisťovníctvom. Záujemcovia nepotrebujú mať ani kreditnú kartu či internetbanking, pretože poistné sa platí až po jeho dojednaní priamo vybranej poisťovni zvoleným spôsobom platby (napr. bankovým prevodom alebo poštovou poukážkou).

PZP je povinné, no nemusíte platiť zbytočne veľa

Povinné zmluvné poistenie musí mať podľa zákona každý vlastník automobilu, čo však podľa Cvika neznamená, že by ho mali klienti zbytočne preplácať. „V posledných rokoch sme sa stali svedkami neprehľadných cenových vojen poisťovní o klientov, preto by sme im pomocou našej poistnej kalkulačky chceli v tomto roku uľahčiť výber poistky,“ dodal Cvik. Spoločnosť prinesie na svojom portáli aj informácie o očakávanom vývoji cien povinného zmluvného poistenia na rok 2008 a o najnovších trendoch v automobilových poisteniach na Slovensku a v Európe.

Spoločnosť Netfinancie s r.o. spustila svoju internetovú kalkulačku presne pred 50 dňami. Už počas skúšobnej prevádzky si ju vyskúšalo takmer 5 000 návštevníkov. Najväčší nápor očakáva spoločnosť Netfinancie s r.o. na konci októbra a na začiatku novembra, kedy sa väčšina poistencov bude rozhodovať o poistení na rok 2008. Celkový potenciál online predaja v tomto roku odhaduje spoločnosť na 50 000 poistiek, čo predstavuje približne 3 % všetkých poistených vozidiel. „Podobne ako v Čechách je však potenciál internetového trhu obrovský a medziročne rastie o 500 %,“ upresnil zakladateľ sesterskej spoločnosti Netfinance s r.o. v Českej republike, Boris Čuchran. Nasadením možnosti uzavrieť PZP cez internet, ako aj plánovaným uvedením predaja havarijného poistenia a poistenia domácností cez portál Netfinancie.sk sa slovenský poistný online trh posúva na úroveň rozvinutejších internetových trhov Európy.

O spoločnosti Netfinancie s r.o.

Sme nezávislou finančno - poradenskou spoločnosťou so špecializáciou na internetové a osobné finančné poradenstvo. Na portáli Netfinancie.sk sme 19. júla 2007 ako prví na Slovensku uviedli na online trh kompletnú kalkulačku povinného zmluvného poistenia všetkých poisťovní, a to aj s možnosťou dojednať vybrané poistenie cez internet alebo telefonicky.

Vedenie spoločnosti Netfinancie tvoria ľudia s dlhoročnými skúsenosťami z vrcholového a obchodného manažmentu zahraničných finančných inštitúcií, poisťovní, stavebných sporiteľní a bánk. Netfinancie.sk je sesterskou spoločnosťou českého portálu Netfinance.cz.


Využite poistnú kalkulačku a uzatvorte najvýhodnejšiu poistnú zmluvu!