pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Novinka na poistnom trhu – poistenie čelného skla

16.08.2011 | Autor: Netfinancie.sk

Mnoho vodičov pozná z cestnej premávky situácie, pri ktorých im za rôznych okolností ostane na čelnom skle vozidla nepríjemná spomienka na zblúdilý kamienok. Novinku prináša poisťovňa Wüstenrot.

Aj pre takúto udalosť pripravila poisťovňa Wüstenrot pre motoristov jedinečnú novinku vo svojom portfóliu poistení motorových vozidiel (PZP, KASKO) – a to poistenie čelného skla motorových vozidiel.

Čo kryje poistenie autoskla?

Toto poistenie zahŕňa všetky podstatné poistné riziká pre poškodenie alebo zničenie čelného skla ako náraz na akúkoľvek prekážku, stret s iným účastníkom cestnej premávky,pád akýchkoľvek predmetov, ktoré nie sú súčasťou vozidla (stromov, stožiarov, skál, zemín a pod.), výbuch, krupobitie, víchrica, stret so zverou počas prevádzky vozidla.

Produkt si klient môže dojednať bez akéhokoľvek iného poistenia (PZP, KASKO), čiže samostatne. Poistenie sa vzťahuje na poistné udalosti, ku ktorým dôjde na území Európy v geografickom zmysle.

Na výber sú dve možnosti podľa výšky poistnej sumy (200 € alebo 500 €). Ročné poistné pre tento produkt v závislosti od zvolenej poistnej sumy je 40 € alebo 60 €. Poistenie sa dojednáva so spoluúčasť 10 % z poistného plnenia pre oba varianty.