pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Nové ceny PZP pre rok 2015 už máme k dispozícii!

03.11.2014 | Autor: Netfinancie.sk

Každoročne musia poisťovne ku koncu októbra zverejniť nové sadzby poistného pre nasledujúci rok. Od dnešného dňa si tak naši klienti môžu porovnávať ponuky povinného zmluvného poistenia s aktuálnymi cenami, platnými už pre rok 2015. Stačí využiť našu kalkulačku!

Povinnosť poisťovní zverejňovať nové sadzby je zo zákona. Dáva najmä klientom, ktorí majú uzatvorené PZP na kalendárny rok, možnosť posúdenia a prípadnej zmeny. Posledným dňom pre zmenu poisťovne, a teda výpoveď pôvodnej zmluvy, je totiž v takomto prípade 18. november (v niektorých prípadoch 19. november), teda 6 týždňov pred 1. januárom. Klient si tak vie v dostatočnom predstihu porovnať a zistiť, či prišlo v jeho prípade k nejakým cenovým zmenám.

Klienti si môžu prehodnotiť ponuku a porovnať ceny

Ocenia to aj klienti, ktorých čaká koniec poistného obdobia a prehodnotenie poistnej zmluvy v priebehu roka 2015, keďže budú vedieť, aké ceny sú aktuálne na trhu.

Pre rok 2015 zatiaľ platí, že niektoré poisťovne svoje sadzby nemenili a niektoré iba sčasti. Nejaká výrazná zmena však nenastala.

Konkrétne modelové príklady cien pre rôzne kategórie vodičov a vozidiel si môžete pozrieť v tomto článku, kde nájdete aj 8 praktických rád ohľadom PZP od Vladimíra Cvika z Netfinancie.sk.