pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Prvý portál na porovnanie cien povinného zmluvného poistenia

27.08.2007 | Autor: Netfinancie.sk

Bratislava, 27. augusta – Ceny zákonných poistiek automobilov (PZP) na slovenskom trhu je možné nájsť a porovnať na nezávislom finančnom portáli www.netfinancie.sk. Prehľadná poistná kalkulačka podľa zadaných individuálnych údajov vyhľadá vhodné poistenia, ktoré môže návštevník stránky okamžite uzavrieť priamo cez internet alebo telefonicky.

Automobilisti tak môžu ušetriť aj viac ako polovicu poistného, a pritom už nemusia hľadať ceny poistení na stránkach jednotlivých poisťovní či osobnou návštevou ich pobočiek.

Porovnanie cien aj uzatvorenie zmluvy online

Kalkulačku vyplní bez problémov aj osoba neskúsená v poisťovníctve alebo motorizme a informáciu o ponuke slovenských poisťovní uvidí užívateľ internetu okamžite. Túto službu ako prvá na slovenský poistný trh uviedla pred mesiacom spoločnosť Netfinancie, s. r.o., čím vniesla nový rozmer do online poisťovníctva na Slovensku. „V posledných rokoch sa na Slovensku spotrebiteľ už pravidelne stáva koncom roka svedkom neprehľadných cenových vojen poisťovní,“ uviedol zakladateľ spoločnosti Boris Čuchran. Pritom upozornil, že záujemcom o poistenie stránka ponúka nielen porovnanie cien a poistného krytia, ale z pohodlia domova si môžu prostredníctvom www.netfinancie.sk najvhodnejšie poistenie bez akýchkoľvek dodatočných nákladov dojednať. „Zákonné poistenie musí mať každý vlastník automobilu či motocykla a jeho uzatváranie v podstate nie je naším dobrovoľným rozhodnutím. Preto sa snažíme tento proces zjednodušiť, spríjemniť a časovo odbremeniť,“ uviedol výkonný riaditeľ Netfinancie, s. r.o. Vladimír Cvik. „Veríme, že náš portál bude pomôckou pre sledovanie vývoja cien povinného zmluvného poistenia na rok 2008 a postupne zároveň miestom, kde motoristi uvidia najnovšie trendy v automobilových poisteniach na Slovensku a v Európe“, dodal V. Cvik.

Nezávislý portál finančných služieb Netfinancie.sk očakáva najväčší nápor záujemcov na konci októbra a na začiatku novembra, keď sa väčšina poistencov bude rozhodovať o poistení na rok 2008. Nasadením možnosti uzavrieť PZP cez internet, ako aj plánovaným uvedením predaja havarijného poistenia a poistenia domácností sa slovenský poistný online trh posunie na úroveň podstatne rozvinutejších internetových trhov Európy.

O spoločnosti Netfinancie s r.o.

Sme nezávislou finančno - poradenskou spoločnosťou so špecializáciou na internetové a osobné finančné poradenstvo. Na portáli Netfinancie.sk sme 19. júla 2007 ako prví na Slovensku uviedli na online trh kompletnú kalkulačku povinného zmluvného poistenia všetkých poisťovní, a to aj s možnosťou dojednať vybrané poistenie cez internet alebo telefonicky.

Vedenie spoločnosti Netfinancie tvoria ľudia s dlhoročnými skúsenosťami z vrcholového a obchodného manažmentu zahraničných finančných inštitúcií, poisťovní, stavebných sporiteľní a bánk. Netfinancie.sk je sesterskou spoločnosťou českého portálu Netfinance.cz.