pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Cestovné poistenie a jeho ceny za vás vypočíta kalkulačka

12.09.2007 | Autor: Netfinancie.sk

Aké cestovné poistenie je pre vás najvýhodnejšie, si môžete vypočítať už aj prostredníctvom internetu. Poistná kalkulačka spoločnosti Netfinancie na základe vami zadaných údajov o niekoľko sekúnd zistí, ktorá poisťovňa je najlacnejšia. Zároveň vyberie tú, ktorá poskytuje najlepšie poistné krytie v zahraničí.

„Ponuka cestovného poistenia je dnes na Slovensku veľmi široká a klienti si často toto poistenie kupujú v strese, krátko pred vycestovaním,“ konštatuje na margo situácie s poistením Vladimír Cvik, výkonný riaditeľ spoločnosti.
Zákazník prostredníctvom kalkulačky cestovného poistenia tak dostane šancu vybrať si a zároveň usúdiť, či bude pre neho výhodnejšie lacnejšie, alebo drahšie poistenie. Pri každom poistení budú zároveň uvedené ich podmienky. „Jedna poisťovňa má určité ponuky lepšie na cesty po Európe, ako jej konkurencia, ktorá je finančne výhodnejšia napríklad pri cestách s dieťaťom. Pri klasickej dovolenke do Chorvátska sa klientovi neoplatí zobrať to isté poistenie, ako keď absolvuje cestu do Spojených štátov, kde je najlepšie mať napríklad neobmedzené poistné krytie,“ vysvetľuje Cvik.

Nová kalkulačka cestovného poistenia vám porovná ceny

Aj keď je firma sesterskou spoločnosťou českého portálu Netfinance.cz, túto službu, ktorú prevádzkujú od včerajšieho dňa, zatiaľ ponúkajú iba slovenským klientom. „Na slovenskom trhu sme rozvinutejší ako v susednej Českej republike,“ zdôrazňuje Cvik.
Na otázku, prečo s novinkou firma prichádza až v polovici dovolenkovej sezóny, Vladimír Cvik odpovedá: „Kalkulačka prešla redizajnom, no hlavným dôvodom bolo duálne zobrazovanie cien, ktoré sme museli nastaviť.“ Zároveň dodáva, že „prvotným plánom bolo uviesť novinku začiatkom júna“.
Spoločnosť Netfinancie s internetovou porovnávacou kalkulačkou už skúsenosti má. Pred rokom uviedli na trh kalkulačku havarijného poistenia. V priebehu roka ju využilo 400-tisíc Slovákov. Približne 200-tisíc užívateľov chcú v prvom roku dosiahnuť aj pri cestovnom poistení. „Budeme radi, keď túto službu využije 150- až 200- tisíc ľudí,“ odhaľuje Cvik plány do budúcnosti. Na Slovensku cestovné poistenie ponúka 10 spoločností, z toho sedem využíva možnosti internetu a svojim zákazníkom ponúka poistenie prostredníctvom internetu. Priamo poistenie spoločnosť neponúka, predáva cez internet cestovné poistky iných spoločností. „Chceli by sme, aby sa cez náš portál realizovali približne dve percentá, celkovo zo siedmich percent internetových registrácií,“ dodáva Cvik.

Copyright Ecopress, a. s. Pri materiáloch označených značkou agentúry Copyright © prislúcha agentúre. Ecopress, a. s. je výlučným vlastníkom www.HNonline.sk a má všetky práva a povinnosti spojené s realizáciou tohto portálu. Uvedený portál je viditeľne označený a chránený na každej jeho strane copyright-om. Akékoľvek preberanie a šírenie informácií z našich publikácií, či už v printovej alebo elektronickej (digitálnej) forme, bez súhlasu Ecopress, a. s., je zakázané a v rozpore s príslušnými zákonmi. V prípade porušenia sme pripravení postupovať v konkrétnej veci právnou cestou. ISSN 1336-1996