pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Bezškodový priebeh a najlacnejšie havarijné poistenie

Zodpovední vodiči bývajú oceňovaní. A nielen pri zodpovednej jazde, ale následne aj pri uzatváraní havarijného poistenia. Majú totiž nárok na bonus za bezškodový priebeh.

Bezškodový priebeh je, v podobnom smere ako pri povinnom zmluvnom poistení, priznávaný tým vodičom, ktorí nemali zo svojich predchádzajúcich havarijných poistení riešenú škodovú udalosť, ktorá vznikla ich priamym pričinením. Majú tak nárok na poistné znížené až o 70 %.

Dopravné kužele

Bonus iba s predchádzajúcim havarijným poistením – a len bez škody!

Podmienkami pre získanie bonusu za bezškodový priebeh v rámci havarijného poistenia sú predchádzajúce havarijné poistenie a skutočnosť, že ide o majiteľa (držiteľa) vozidla. Bonus si tak nemôže uplatniť niekto, kto na vozidle iba jazdí, aj keď bez žiadnej poistnej udalosti.

Bezškodový priebeh sa uplatňuje pri uzatváraní novej poistnej zmluvy na havarijné poistenie, kde sa najmä pri vyššom bonusovom stupni požaduje od držiteľa doklad, ktorý dokumentuje túto skutočnosť. Je však možné, že ho poisťovňa uzná na základe čestného prehlásenie o bezškodovom priebehu, prípadne je udelená určitá výška automatického vstupného bonusu bez jeho ďalšieho zdokladovania.

Aké bonusy je možné pri havarijnom poistení získať?

V jednotlivých poisťovniach sa maximálne výšky bonusu za bezškodový priebeh pohybujú od 50 do 70 %:

Allianz – do 50 %
AXA – do 50 %
Generali Slovensko – do 50 %
Groupama Garancia – do 60 %
Komunálna poisťovňa – do 70 %
Kooperativa poisťovňa – do 70 %
Union – do 50 %
UNIQA – do 50 %
Wüstenrot – do 50 %


Ak ste teda zodpovedným vodičom a nemali ste žiadne čerpanie zo svojho havarijného poistenia, uplatnite si bonus za bezškodový priebeh pri uzatváraní havarijného poistenia a ušetríte!