0948 197 625
0918 462 422
0911 696 920
Facebook
LinkedIn

PO-PIA: 07:30-17:00

Blogy zo sveta poistenia a financií za rok 2015

Logo Netfinancie - blog

„Gréci“ na Slovensku

26.06.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Žijem na Slovensku už skoro 50 rokov. Som pragmatik, a tak vnímam krajinu a ľudí v nej žijúcich takých, akí sú, nerobím si ilúzie. Niektoré vlastnosti Slovákov sa mi však nikdy nepáčili a bohužiaľ musím konštatovať, že situácia sa nie že nelepší, ale sa ešte zhoršuje.


Logo Netfinancie - blog

Čo spôsobilo katastrofu na moskovských cestách?

25.05.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Ruskí vodiči sú asi najznámejšou skupinou „šialencov„ z internetu. YouTube a veľa iných webov je plných videí s bláznivými ruskými devuškami, opitými molodcami a absolútne arogantnými chrapúňmi na esúvéčkach.


Logo Netfinancie - blog

Sezóna sa pre nich práve začína

14.04.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Prišla jar a s ňou... prišli motorky. Respektíve motorkári.

Každý deň jazdím do práce cez Pezinskú Babu (pre tých, ktorí nepoznajú, je to vrch v Malých Karpatoch s horským priesmykom). A tak ako jeden z prvých bývam svedkom zvláštneho úkazu. Akonáhle zmizne z ciest sneh, nedbajúc na stále ešte nezaplátané výtlky, objavia sa na tejto ceste vyznávači dvojkolesových tátošov.


Logo Netfinancie - blog

Príliš drahá nepozornosť

12.03.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Už ste niekedy dostali pokutu za to, že ste sa počas jazdy bavili so spolujazdcom? Ja nie a nikoho takého ani nepoznám. Predpokladám, že vaše skúsenosti sú podobné. Väčšinou dostávame pokuty za to, že sme prekročili rýchlosť, nezastavili na stopke, poprípade nemáme zapnuté bezpečnostné pásy. Pár ozajstných zurvalcov si odnesie tresty aj za alkohol. Za rozhovor so spolujazdcom nikto.


Logo Netfinancie - blog

Smiech pomáha... možno aj pri riešení poistnej udalosti

02.03.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Pracovníci poisťovní a finanční sprostredkovatelia často pomáhajú klientom, ktorým sa stala nejaká nehoda s autom, pripravovať podklady pre poisťovňu. Nie je to vždy jednoduché, najmä ak treba kresliť plániky a opísať, čo sa stalo. Vodiči sú v šoku, celú udalosť si dobre nepamätajú alebo ju úmyselne zahmlievajú, a tak zaznejú argumentácie, ktoré by uspeli aj v zábavnej estráde.


Logo Netfinancie - blog

Zrážka na lyžiarskej trati môže bolieť dvakrát

11.02.2015 | Autor: Vladimír Cvik

Možno aj vy plánujete zimnú či jarnú lyžovačku v zahraničí. Nechcem písať o tom, či je potrebné pred cestou na ňu sa poistiť alebo nie, ani presviedčať o vhodnosti cestovného poistenia. V tom má väčšina dovolenkárov už dávno jasno.


Logo Netfinancie - blog

Čo tak už konečne nahradiť papier? 2. časť

09.02.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Pokračovanie môjho blogu na tému „potreby preukazovania uzatvoreného poistenia“ začínam odpoveďou na položenú otázku z prvej časti, a to či platia alebo neplatia medzinárodné dohody súvisiace s potvrdením o poistení.


Logo Netfinancie - blog

Čo tak už konečne nahradiť papier? 1. časť

06.02.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Určite to poznáte: “Cestná kontrola pán vodič, predložte, prosím, osobné doklady, vodičský preukaz, doklady od vozidla a potvrdenie o poistení!“

Zamrzne vám úsmev na tvári a začnete hľadať požadované dokumenty. Potvrdenie o poistení? Kde ho len mám?


Logo Netfinancie - blog

4 dôvody, pre ktoré chcú ľudia lacné PZP

20.01.2015 | Autor: Vladimír Cvik

Dôvodov, prečo si ľudia kúpia nejaký tovar, produkt alebo službu, môžu byť desiatky – od tých normálnych a pragmatických až po tie bizarné či neuveriteľné. Pri zdanlivo rovnakých alebo podobných veciach býva často rozhodujúcim kritériom cena. Platí to aj v poistení, a najmä v tom, ktoré musí mať každý, lebo mu to prikazuje zákon.